мултифункционален

Краток опис:

Рационална распределба излез туш може да се задржи водата conservation.This туш рака е направен од ABS. Ова туш страна имаат моќ топки, топки или минерални анјон топки во внатрешноста, можете да изберете type.The топки имаат дезинфекција, бактерицидно здравје function.The вода одат преку топки и се филтрира, се повеќе healthy.There е посебен простор за складирање внатре, ние, исто така, може да се стави некои суштина inside.And овој туш страна, тоа е лесно да се чисти, анти-fouling.This туш страна може да им даде на вашето семејство здрава ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Модел: ZH2094T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Рационална распределба излез туш може да се задржи водата conservation.This туш рака е направен од ABS. Ова туш страна имаат моќ топки, топки или минерални анјон топки во внатрешноста, можете да изберете type.The топки имаат дезинфекција, бактерицидно здравје function.The вода одат преку топки и се филтрира, се повеќе healthy.There е посебен простор за складирање внатре, ние, исто така, може да се стави некои суштина inside.And овој туш страна, тоа е лесно да се чисти, анти-fouling.This туш страна може да им даде на вашето семејство здрава туш experience.And овој туш рака е повеќенаменски кабини за hand.When се туширате, можете да промена на различни вода да се земе, тоа ви дава поинакво искуство.

   

  1. Минерална енергија топката

  Минерални енергија топката е природен mineral.There се 18 видови на елементи во трагови вклучувајќи калиум, натриум, калциум, магнезиум, фосфор постојана елементи и цинк, железо, селен, бакар, стронциум, јод, флуор, како и silicic киселина

  Апсорбира штетните супстанции и ослободување на елементи во трагови, и прилагодување на квалитетот на водата, зголемување на кислород во водата

   

  1. Турмалин енергија топката

  Турмалин енергија топката, синтеза на анјон и складирање на витамини не само што може да придонесе за човечки, подобрување и активирање на физиолошки активности на телото, мислам дека како храна на витамини, за човечкото има многу важна influence.Improve вашиот имунолошки систем; во исто време, тоа може да се добие активен ефект, стабилизирањето на амонијак и Пасивација на железо, што може да се спречи формирањето на црвените rust.Tourmaline енергија топката содржи сите видови на природни минерали, имаат цинк, литиум, јод, селен и други 20 видови на есенцијални елементи во трагови, бавно ослободување во прочистена вода еднакво, направи водата активирање содржи повеќе корисни minerals.With слаба струја, минерали се лесно се апсорбира и се одличен извор на минерали.

   

  1. Прочистување на водата активиран јаглерод

  Се отстрани органски или токсични супстанции од вода и прочистување на вода од страна на порозна солидна surface.And квалитетот на водата за прочистување, отстранување на мирис мирис, отстранување на тешки метали и колонии во вода, и подобрување на квалитетот на квалитетот на водата

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !